‏‏

‏‏

شنبه, 07 تیر 1399 ساعت 05:13

رئیس کل دادگستری ایلام: مهران ظرفیت تبدیل شدن به قطب بزرگ صادرات و واردات کالای کشور را دارد

7tir991

 

رئیس کل دادگستری استان ایلام گفت: مرز بین المللی مهران ظرفیت تبدیل شدن به قطب بزرگ صادرات و واردات کالا در کشور را دارد.

علی دهقانی در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور مسئولان استانی و محلی شهرستان مهران در پایانه مرزی و به مناسبت هفته قوه قضائیه، برگزار شد، اظهار کرد: مرز مهران یکی از مناطق استراتژیک کشور در مراودات اقتصادی و توریستی با عراق است.

وی ادامه داد: موقعیت ویژه و استثنایی آن در دسترسی سریع و آسان به اماکن زیارتی عتبات عالیات، بازگشایی مرز و گمرک مهران، مسیر ترانزیتی کالا از مرز مهران به عراق و از آن جا به دیگر کشورها و برخورداری از جاذبه های اکوتوریستی، تاریخی و نیز تمایل بیش تر دولت عراق به ارتباطات مرزی از این مسیر نسبت به پایانه های دیگر، فرصت های ویژه ای را در زمینه ی گسترش صنعت گردشگری و توسعه پایدار اقتصادی در اختیار این شهر قرار داده است.

7tir992
دهقانی با اشاره به اهمیت بسیار زیاد مرز مهران افزود: همه مسوولان و دستگاه های استان باید تلاش کنند از این ظرفیت به بهترین نحو ممکن استفاده کنند.
رییس کل دادگستری استان ایلام افزود: اگر از ظرفیت مرز مهران به خوبی استفاده شود می تواند نقش بسیار مهم و تاثیر گذاری در توسعه همه جانبه استان ایفا کند چرا که مرز مهران دارای شاخصه های منحصر به فردی است که باید از آن استفاده جدی شود.
وی با بیان اینکه در بحث صادرات و واردات کالاها در مرز مهران باید موانع و مشکلات سر راه تجار برطرف شود تصریح کرد: مرز مهران ظرفیت تبدیل شدن به قطب بزرگ صادرات و واردات کالا در کشور را دارد.
دهقانی همچنین ادامه داد: همه مسوولان استان باید به صورت جهادی برای رفع مشکلات مرز مهران پای کار بیایند و اگر به نحو مطلوب از ظرفیت این مرز استفاده کنیم بخش بزرگی از مشکلات اشتغال و توسعه استان حل می شود.

7tir993
ریس کل دادگستری استان ایلام با تاکید بر این که همه سازمان ها از جمله گمرک و دادستانی بر ورود و خروج کالا ها از مرز مهران نظارت جدی کرده و از هرگونه قاچاق سازمان یافته جلوگیری کنند بیان کرد: کالایی باید وارد و صادر شود که نیاز کشور باشد تا به تولید داخل آسیبی وارد نشود.
وی با اشاره به اینکه اگر زیرساخت ها در مرز مهران محیا شود و تشریفات دست و پا گیر اداری حذف شود قطعا تجار نسبت به فعالیت در این مرز رغبت بیش تری پیدا می کنند ، بیان کرد: تشکیل کارگروه مبادلات ارزی در مرز مهران ضروری است.
دهقانی اظهار کرد: زیرساخت های اربعین در مرز مهران نیاز بیش تری به توسعه و گسترش دارند تا زائران با سهولت از این مرز تردد کنند.

رئیس کل دادگستری و هیات همراه همچنین از چند واحد تولیدی مهران بازدید کردند.

خواندن 121 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 07 مرداد 1399 ساعت 04:18