‏‏

‏‏

چهارشنبه, 24 بهمن 1397 ساعت 06:00

گزارش بیست و نهمین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان ایلام

شماره نشست:29  تاریخ جلسه:30/10/97      ساعت شروع : 30/16        ساعت خاتمه: 19  محل نشست: استانداری ایلام

پیش از دستور جلسه: رییس اتاق گزارشی از وضعیت صادرات از مرز بین المللی مهران به کشور عراق ارائه نمودند و خواستار رفع مشکلات تجار شدند.

دستور جلسه: بررسی وضعیت بازار گوشت در استان ایلام

 

مشروح مذاکرات

رئیس اتاق بازرگانی در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی: بازار گوشت باید تعدیل شود

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام بر ضرورت تعدیل شدن بازار گوشت به منظور تامین مورد نیاز مردم تاکید کرد.

شعبان فروتن در نشست شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان ایلام با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: این استان از حیث تولید فراورده های گوشت مرغ یکی از مناطق خودکفا بوده که بخش مهمی از آن به سایر استان های همجوار صادر می شود.

وی ادامه داد: این درحالی است که باید تلاش شود که علاوه بر حمایت از صاحبان صنایع مرغداری، زمینه لازم برای تعدیل قیمت ها برای مصرف کنندگان فراهم شود.

رئیس اتاق ایلام افزود: بنابراین باید تلاش شود که مواد خوراکی جهت دام و طیور به قیمت مناسب به صاحبان صنعت مرغداری برسد تا هزینه تولید کاهش یابد.

فروتن اظهار کرد: هرچه قیمت مواد اولیه مورد نیاز دام و طیور کاهش یابد به تناسب آن شاهد تولید و عرضه گوشت با قیمت تعدیل شده در بازار خواهیم بود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ایلام نیز در این نشست گفت: مهم ترین رویکرد ما این است که قیمت گوشت تولیدی برای مصرف کنندگان کاهش یابد.

سیدتراب میری بیان کرد: نشست های مختلفی با اتحادیه مرغداران با هدف تعدیل قیمت ها و حمایت از واحدهای مرغداری فعال در استان ایلام انجام شده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام نیز در این نشست بر ضرورت رفع موانع واحدهای مرغداری از هر طریق ممکن تاکید کرد.

ایوب درویشی گفت: واحدهای فعال در حوزه مرغداری باید مورد حمایت قرار گیرند و دستگاه های اجرایی بایستی در این زمینه اقدام های مناسب داشته باشند.

وی تاکید کرد: مشکلات فعالان عرصه مرغداری باید هر چه زودتر مرتفع شود.

در ادامه این نشست رئیس اتحادیه مرغداران نیز گزارشی از مشکلات فراروی این صنعت در استان ایلام ارائه کرد.

مصوبات

استانی

  1. مقرر شد شرکت پشتیبانی امور دام استان با استفاده از پتانسیل شرکت و بخش خصوصی وابسته ماشین های یخچال دار برای توزیع گوشت قرمز منجمد بصورت سیار در نقاط مختلف شهر ایلام فراهم کند.
  2. مصوب شد کمیته ای متشکل از جهاد کشاورزی، شرکت دام و پشتیبانی امور دام و اتحادیه مرغداران و کشتارگاه سپیدمرغ مانشت تشکیل و نسبت به انعقاد تفاهم نامه ای برای دریافت نهاده های دامی از شرکت پشتیبانی امور دام و همچنین قیمت فروش مرغ از تولید تا مصرف مطابق مصوبات تنظیم بازار کشور اقدام و نتیجه را به دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار ارسال کند. 

 

خواندن 622 دفعه