‏‏

‏‏

سه شنبه, 15 مرداد 1398 ساعت 18:18

تفاهم نامه همکاری بین روسای اتاق بازرگانی ایلام با اتاق های بازرگانی بابل، دیوانیه و دیالی عراق امضا شد

15mordad985

 

 

 

تفاهم نامه همکاری بین روسای اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام با اتاق های بازرگانی بابل، دیوانیه و دیالی عراق در آیینی با حضور معاون اقتصادی استاندار ایلام امضا شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایلام در این آیین گفت: این تفاهم نامه در شش ماده امضا و از این پس قابلیت اجرایی خواهد داشت.

شعبان فروتن بیان کرد: مهم ترین مفاد این تفاهم نام شامل تلاش طرفین برای افزایش، تقویت و توسعه تجارت و مراودات اقتصادی و صدور خدمات فنی مهندسی با یکدیگر و همچنین تشویق، حمایت و تسهیل اعزام  هیات های تجاری و صادرات و واردات و بازدید بازرگانان دو طرف به صورت گروهی و فردی است.

وی ادامه داد: براساس این تفاهم نامه طرفین باید برای برگزاری یا مشارکت در نمایشگاه های استانی و تخصصی در ایران و عراق به منظور بهبود و گسترش همکاری های اقتصادی با یکدیگر همکاری لازم داشته باشند.

رئیس اتاق ایلام افزود: طرفین متعهد شدند در راستای جذب سرمایه گذار در اجرای طرح های مشترک اقتصادی همکاری داشته باشند.

15mordad986

فروتن افزود: همچنین مقرر شد برای کمک به حل و فصل اختلافات احتمالی تجار استان ایلام و دیگر      استان های کشور عراق از طریق مراکز داوری اتاق های بازرگانی دو طرف همکاری کنند.

وی اظهار کرد: همچنین طرفین متعد شدند به منظور پیشبرد برنامه ها و همکاری فعالیت های مشترک اقتصادی دفتر مشترک بین اتاق بازرگانی ایلام با طرف های عراقی در استان های طرف تفاهم ایجاد و نماینده از طرف اتاق بازرگانی ایلام و نمایندگانی از طرف اتاق های بازرگانی عراق تعیین و معرفی شوند.

 

خواندن 984 دفعه آخرین ویرایش در شنبه, 09 شهریور 1398 ساعت 08:33